Section Navigation Main Content

SOSYAL SORUMLULUK FAALİYETLERİMİZ

Anlayışımız

Uludağ İçecek olarak kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımız; ülkemizdeki toplumsal hayatın zenginleştirilmesi ve ileriye taşınması için yürütülen çalışmaları kapsıyor. Aynı zamanda şirketimizin faaliyet alanları içinde önemli bir unsur olarak kabul ediliyor. Bugün uzun soluklu ve sürdürülebilir temeller üzerine yerleştirdiğimiz projelerimize; eğitim, spor, kültür-sanat alanlarında devam ediyor ve sosyal paydaşlarımızın beklenti ve güvenini, ortaya koyduğumuz projelerimizle karşılamaya da özen gösteriyoruz.

Eğitim & Spor

Sosyal Sorumluluk Eğitim & Spor

Şirketimizin onursal başkanı Nuri Z. Erbak adına kurduğumuz Nuri Erbak Eğitim ve Kültür Vakfı; Nuri Erbak İlköğretim Okulu ve Nuri Erbak Anadolu Lisesi ile öğrencilerimizin ülkemiz için değerli, başarılı ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesine destek veriyoruz. Vakfımız aracılığıyla her yıl, lisans eğitimi almak isteyen gençlerimize burs olanağı sağlıyor ve yüksek öğrenimini sürdürmek isteyen Nuri Erbak Lisesi mezunlarına ve kuruluşuna destek verilen Çaybaşı Köyü İlköğretim Okulu mezunlarına lisans sonrası eğitimlerine devam etmeleri için gerekli yardımları yapıyoruz. Ayrıca, lisenin sanat ve spor kulüplerine de her yıl ihtiyaç duyulan kaynakları sunmayı da ihmal etmiyoruz.

Uludağ İçecek olarak, geçmişte Bursaspor Kulübü'ne ve İnegöl Futbol Takımı’na verdiğimiz desteğin yanı sıra üretim tesislerimizin bulunduğu Çaybaşı Köyü ile Yenice'de çeşitli projeler yürütmeye devam ediyoruz. Yenice Erkek Öğrenci Yurdu'na, T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Danışma Merkezi Müdürlüğü'ne ve Çaybaşı İlköğretim Okulu'na sağladığımız desteklerle ise kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi farklı alanlara yaymaya özen gösteriyoruz.

Kültür & Sanat

Sosyal Sorumluluk Kültür & SanatUludağ İçecek olarak, ülkemizde uluslararası klasik müzik kültürünün gelişmesine ve geniş halk kitlelerine yayılmasını hedefleyen Bursa Filarmoni Derneği'ne verdiğimiz destekle Bursa'da müzik kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunuyoruz.

Faaliyetlerini Uludağ Premium ana sponsorluğunda sürdüren Bursa Filarmoni Derneği'nin desteklediği Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 2012 Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Orkestası" ödülünü kazanarak Bursa'da klasik müziğe verilen desteği taçlandırmış oldu.

Donizetti

1988 yılından beri faaliyet gösteren Bursa Kültür, Sanat ve Turizm Vakfı'nın da öncü destekçileri arasında yer almaya devam ediyor, Bursa'nın kültürel ve sanatsal gelişimi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Doğa

Çevko Çevre Koruma Vakfı kurucularından olan firmamız, özellikle ambalajlarının çevreyi kirletmemesi konusunda son derece hassastır. Bu amaçla da ambalajlarının geri toplanıp yeniden ekonomiye kazandırılması için tedarikçi firmalarla el ele çalışarak, Çevre Bakanlığı'na karşı sorumluluklarını yerine getiriyor.

Kapat